Domov seniorů Říčany – informuje a vyzývá ke spolupráci

Vážení rodinní příslušníci, vážení přátelé Domova, vážení dobrovolníci,

v současné době kdy kulminuje pandemie nákazy COVID – 19 se tato nemoc bohužel nevyhnula ani našemu zařízení, přestože jsme udělali všechna preventivní opatření pro zamezení šíření nákazy, používáme všichni předepsané osobní ochranné pomůcky a pravidelně dezinfikujeme všechny plochy jak na pokojích, tak i na chodbách, společenských prostorách aj., kde by mohlo dojít k šíření nákazy.

 

Vzhledem k tomu, že byla u několika našich zaměstnanců zjištěna pozitivita na COVID – 19, a ti byli obratem postaveni mimo službu a zůstali v domácí karanténě, tak jsme po konzultaci s KHS prošli plošným testováním všech zbylých pracovníků DS a také všech obyvatel DS. Výsledek, který jsme se dozvěděli včera navečer nás naprosto šokoval (92 pozitivních klientů a 30 pozitivních zaměstnanců + 5 zaměstnanců na OČR a pracovní neschopnosti + 2 pracovníci vyčlenění v současné době v oddělení určené pro COVID pozitivní klienty). Nic se na tom nedá změnit a prostě musíme přijmout situaci jako fakt, se kterým se musíme za pomoci všech zdravých jedinců vypořádat. Rádi bychom proto touto cestou požádali všechny přátele a případně osoby (dobrovolníky), kteří mají zkušenost s péčí o seniory a případně si již prošli nemocí COVID – 19 a tím by riziko opakovaného nakažení touto chorobou bylo téměř zanedbatelné, tak zdali by nám v této složité situaci nedokázali nabídnout svou pomoc.


Jedná se o pozice, které bychom potřebovali obsadit a to v horizontu následujících 14 dní cca. do 19.11.2020, protože tyto pro nás nyní vzhledem k velkému výpadku zaměstnanců s pozitivním výsledkem na COVID – 19 musíme překlenout a zároveň tím neohrozili péči o všechny obyvatele a to jak s pozitivním tak i negativním výsledkem na COVID – 19.

 

Nejvíce oslabeni jsme samozřejmě v přímé péči o klienty DS, takže bychom preferovali pracovníky na pozice zdravotní sestra, pracovníci přímé péče (pečovatel, pečovatelka), pracovníky úklidu a pracovníky do kuchyně. Abychom byli schopni zajistit plnohodnotný provoz bez jakéhokoliv omezení, tak bychom potřebovali do svých řad zaměstnat na přechodnou dobu dobrovolníky v počtu alespoň 20 lidí a to min. na 14 dní.

 

Dobrovolné je na této věci to, že by se pracovníci byli ochotni vystavit možnému riziku nákazy v zařízení, které má tuto nákazu COVID – 19 potvrzenou, ale jinak se samozřejmě jedná o pracovní pozice honorované, se zajištěním stravy na pracovišti, veškerých osobních ochranných pomůcek atd., takže není zde nikterak vysoká míra rizika šíření nákazy, jako kdekoliv mimo toto zařízení, kde se můžete potkat s někým bez příznaků a to třeba na nákupu či v rodině.

 

Všem jsme schopni připravit takové pracovní podmínky, aby nemuseli mít strach o své zdraví a společně jsme dokázali, že nám péče o seniory, kteří se v minulosti velkou měrou podíleli na budování naší vlasti, není lhostejná a cítíme to jako povinnost se o ně dobře postarat a to s vírou v to, že stejně tak bude postaráno o nás, až se dostaneme v životě do situace, která nastala právě v současné velmi špatné době a my budeme v jejich věku tuto pomoc rovněž potřebovat.

 

Pojďte se s námi semknout a věřím, že to společně s Vámi dokážeme překonat.


V případě Vašeho zájmu neváhejte prosím kontaktovat p. Ing. Romanu Havlíkovou na Tel. č.: 739 438 509 a E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

 

Za celý tým pracovníků Domova seniorů Říčany

 

Ing. Pavel Kyzlink

Ředitel domova seniorů